Mehmet Akif Ersoy Mah., 286. Sok., Profis İş Merkezi A Blok No:6 İç Kapı: 25 Yenimahalle/ANKARA
Pazartesi- Cuma: 09:00 - 17:00

Trifoll Plus

Detaylar

  • Vitamin B9 (Kalsiyum L-Metilfolat) 400µg
  • İyot 150µg
  • Vitamin B12 (Metilkobalamin) 10µg
  • Vitamin D3 400µg

Öneri;

Kullanım Önerisi: Günde 6 defa ağız içine sıkılarak kullanılır.

Ürün açıklaması

Trifoll Plus

Gebelik sürecinde oluşabilecek Spina bifida (fetüste meydana gelen açık ve ayrık omurga) gibi defekti riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Folik asit, otizm gibi pek çok önemli gelişim geriği sorununu engellemektedir.

Gebelikte düşük riskini azaltan folik asit; aynı zamanda rahimdeki yetersiz büyümeyi engellemekte ve erken doğum riskini de azaltmaktadır.

Metil folat, Levomefolik asit ismi ile de bilinmektedir. DNA üretimi ve sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlayan temel bileşendir. Nörolojik sistemin ve özellikle beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu kapsamda psikoloji üzerinde ciddi etkileri söz konusudur. Kırmızı hücrelerin yapımında, protein sentezi ve hücre üretiminde diğer B grubu vitaminlerle birlikte efektiftir. Kolesterol seviyesinin dengede tutulmasını sağlayarak, kardiyovasküler sistem ve dolaşım sistemini korur.

Kadınlarda hamileliğin ilk haftalarındaki düşük metil folat seviyesinin, bebeklerde beyin, omurga ve/veya omurilik rahatsızlıkları gibi çeşitli sinir yolu sorunlarına neden olduğu bilinmektedir. Besin takviyesi olarak yüksek metil folat alımı meme, bağırsak, akciğer ve pankreas dâhil olmak üzere belirli kanserlere karşı koruma sağlayabilmektedir. Yeterli oranda alınan metil folat kalp hastalığının gelişime bağlı iltihap oluşumlarına sebebiyet veren bir molekül olup, homosistein düzeylerini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

İyot anne karnındaki fetüsün beyin-sinir gelişimi için de çok önemlidir. İyot takviyesi ile bebeğin yeni doğan döneminde beyin sinir sistemi gelişiminin daha iyi olması sağlanabilir.

Hamilelikte B12 vitamin eksikliği, bebeğin sinir sisteminin gelişimi için son derece önemli bir yere sahiptir. B12 vitamini suda çözülebilen bir vitamindir. Suda çözülebilen vitaminler vücut tarafından ihtiyaca göre kullanıldıktan sonra geriye kalan yani vücuttaki fazlalık olan kısmı ise idrar yolu ile atılmaktadır.

Günümüzde kapalı ortamlarda uzun süre geçirilmesi ve sağlıksız beslenme nedeniyle toplumdaki eksikliği giderek artan D vitamini, kemik oluşumunda etkilidir. Buna bağlı olarak gebeliğin son 3 ayında bebeğin kemik oluşumu için kalsiyum ve fosfora gereksinim artmakta, D vitamini eksikliği önem kazanmaktadır. Hayatın her döneminde yeterli düzeyde alınması gereken D vitamini, özellikle gebelikte hem anne hem de bebek için hayati bir öneme sahiptir.

İletişim

Insurance Quote

    Choose type of Insurance:

    Level of protection:

    Contact details: