Mehmet Akif Ersoy Mah., 286. Sok., Profis İş Merkezi A Blok No:6 İç Kapı: 25 Yenimahalle/ANKARA
Pazartesi- Cuma: 09:00 - 17:00

Trifoll

Detaylar

  • Vitamin B9 (Kalsiyum L-Metilfolat) 400 mcg
  • İyot 100 mcg
  • Vitamin B12 (Metilkobalamin) 10 mcg

Öneri;

Kullanım Önerisi: Yetişkinler için günde 1 tablet.

Ürün açıklaması

Trifoll 30 Tablet

Folikasit, spina bifida gibi nöral defekti riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Spina bifida, fetüste meydana gelen açık ve ayrık omurga anlamına gelmektedir. Folikasit, otizm gibi pek çok önemli gelişim geriliği sorununu engellemektedir. Doğumdaki düşük riskini azaltan folikasit, aynı zamanda rahimdeki yetersiz büyümeyi de engellemektedir. Folikasit, erken doğum riskini azaltmaktadır
Bebeklerde oluşan yarık dudak ve damak sorunlarını engellemektedir. Preeklampsi ismi verilen yüksek tansiyon, idrarda protein ve ödem oluşumu gibi gebelik komplikasyonları riski folik asit kullanımı ile engellenmektedir.

İyot, gebelikte bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimine yardım eder. İyot eksikliği, dünyada en yaygın önlenebilir zekâ geriliği ve beyin hasarı sebebidir. Gebelikte iyot eksikliği; düşük, gebelik zehirlenmeleri, doğum sonrası kanama riski, erken doğum ve bebeğin anne karnında ölmesinde de rol oynayabilmektedir.

B12 Vitamini suda çözülen bir vitamindir. Suda çözülebilen vitaminler vücut tarafından ihtiyaca göre kullanıldıktan sonra geriye kalan yani vücuttaki fazlalık olan kısmı ise idrar yolu ile atılmaktadır. B12 vitamin eksikliği ise hamilelikte bebeğin sinir sisteminin gelişimini son derece olumsuz etkilemektedir.

Insurance Quote

    Choose type of Insurance:

    Level of protection:

    Contact details: